Призракът излиза
- Заглавие
- Призракът излиза
- Авторска серия
- Нейтън Цукерман №7
- Тип
- роман (не е указано)
- Националност
- американска
- Език
- български
- Поредност на изданието
- първо
- Категория
- Съвременни романи и повести
- Преводач
- Венцислав К. Венков
- Език, от който е преведено
- английски
- Година на превод
- 2009
- Редактор
- Жечка Георгиева
- Художник
- Стефан Касъров
- Коректор
- Любов Йонева
- Предпечатна подготовка
- Васил Попов
- Издател
- ИК „Колибри“
- Град на издателя
- София
- Година на издаване
- 2009
- Адрес на издателя
- ул. „Иван Вазов“ №36
- Печат
- „Инвестпрес“
- Други полета
- Първите 10 страници са без номерация и единадесетата започва от 1.
- Носител
- хартия
- Излязла от печат
- 21 декември 2009
- Печатни коли
- 21,75
- Формат
- 84/108/32
- Брой страници
- 348
- Подвързия
- мека
- Цена
- 16 лв.
- ISBN
- 978-954-529-704-5
- УДК
- 820(73)-31
- Анотация
-
„Призракът излиза“ е двайсет и осмият пореден роман на Филип Рот и, както изглежда, последен от поредицата за Цукерман, започната през 1979 година. Нейтън Цукерман е вече на 71 години, завърнал се в Ню Йорк подобно на Рип ван Уинкъл след десетилетие, прекарано в творческо уединение в селските райони на Нова Англия. Поводът е да отиде на лекар заради простатата си, която му създава проблеми с потентността. Но Цукерман си е Цукерман, както и Рот си е Рот, така че не след дълго става ясно, че историята е много по-усложнена, отколкото изглежда на пръв поглед. Само няколко дена след появата си в мегаполиса Цукерман случайно среща жената на Лоноф, неговият идол, както и млад писател, по чиято млада и хубава съпруга започва да залита. Среща и евентуален биограф на Лоноф, който дава мило и драго да проучи „тайната“ му. И въпреки вътрешната си съпротива, Цукерман отново се вижда потопен в драматично сгъстен коктейл от любов, желания, вражди и какви ли не силни усещания, които го карат да се чувства по-жив от всякога.
- Информация за автора
-
Едва ли има по-награждаван американски писател от Филип Рот. През 1997 г. той е удостоен с наградата „Пулицър“ за „Американски пасторал“. През 1998 г. получава Националния медал за изкуство на Белия дом, а през 2002 г. му е присъдено най-високото отличие на Американската академия за изкуство и литература — „Златен медал за художествена литература“. Преди него наградата са получавали автори като Джон Дос Пасос, Уилям Фокнър и Сол Белоу. Два пъти е носител и на „Националната награда за книги“ и „Националната награда на кръга на литературните критици“. Три пъти е удостоен с наградата „Пен/Фокнър“. През 2005 г. „Заговорът срещу Америка“ е награден с отличието на Дружеството на американските историци като „изключителен исторически роман на американска тематика за периода 2003–2004 г.“
Неотдавна Филип Рот получи и двете най-престижни награди на ПЕН: през 2006 г. наградата „ПЕН/Набоков“ за „Цялостно творчество с непреходна оригиналност и ненадминато майсторство“, а през 2007 г. наградата „ПЕН/Сол Белоу“ за постижение в американската проза, присъдено на автор, чиито „мащабни постижения по време на цялата писателска кариера го издигат до най-високите редове на американската литература.“
Филип Рот е единственият писател, чиито творби са публикувани приживе в цялостно и пълно издание на „Американска библиотека“. Последният от осемте тома се очаква да излезе през 2013 г. - Бележки за изданието, от което е направен преводът
-
Philip Roth
Exit Ghost (2007) - Въведено от
- Еми
- Създадено на
- Обновено на
- Връзки в Мрежата
- Издателства Библиографии Книжарници